19 бер.

Сульфат магнію. Застосування, властивості і характеристики

Що таке сульфат магнію?

Сульфат магнію - це неорганічна магнієва сіль сірчаної кислоти. Хімікат, який використовується в цілому ряді напрямків промислового виробництва.

Лабораторними методами виходить при взаємодії сірчаної кислоти і магнію, як в чистому вигляді, так і у вигляді магнієвмістних з'єднань (оксиду, гідросксіду і карбонату магнію).

Для виробничих потреб сірчанокислий магній (інша назва цієї речовини) отримують за допомогою переробки морської води, ропи солоних озер, а також натуральних мінералів бруситу, магнезиту, кізериту, карналлита, доломіту і епсоміта.

Сульфат магнію властивості і характеристики

У природних умовах магнію сульфат (на латині magnesii sulfatis) являє собою сипучий порошкоподібний продукт, утворений дрібнокристалічним частинками.

Колір речовини може змінюватися в межах від білого до світло-сірого. Запах у хімікату не виражений, смак у водних розчинів гірко-солоний.

Магній сірчанокислий сильно гігроскопічний, на відкритому повітрі нестабільний, схильний до вивітрювання.

У воді розчиняється дуже добре, особливо в підігрітій, дещо гірше хімікат розчинний в гліцерині.

Не розчиняється в сірковуглеці, метилацетаті, зрідженому аміаку, ацетоні. Майже не розчиняється в спиртах, ефірах і мурашиній кислоті.

Сульфат магнію здатний утворювати кристалогідрати з формулою MgSO4 nH2O, де n змінюється в межах від 1 до 7 (і може дорівнювати 12).

Сульфат магнію. Застосування

Даний хімікат може використовуватися у виробництві будівельних матеріалів, зокрема, з його додаванням випускають спеціальний магнезитовий цемент, який застосовується для підлогових покриттів, виготовлення ступенів, скломагнієвих листів і інших виробів.


Може використовуватися в целюлозно-паперовому виробництві для додання необхідних властивостей паперовій продукції і при випуску обробних матеріалів на паперовій основі.

Експлуатується в дорожньо-будівельної галузі, як компонент спеціального покриття для аеродромів та автомобільних доріг.

Затребуваний в прикладній хімії при виготовленні миючих засобів. Крім цього, сірчанокислий магній застосовується в ряді технологічних операцій в текстильному виробництві.


Використовується в аналітичній хімії, як лабораторний реактив.

Сульфат магнію. Застосування в медицині

Також даний продукт широко застосовується у фармакологічній сфері в якості інгредієнта для виготовлення великої номенклатури лікарських препаратів.

Зокрема, широко відомий 25% -ний розчин хімікату, який використовується при лікуванні гіпертонічних кризів, судомних синдромів, гіпомагнеміі і ряду інших захворювань.

Також медикаменти, що містять сірчанокислий магній, використовуються при лікуванні інтоксикацій солями важких металів і барійвмістними сполуками.

Можуть застосовуватися при профілактиці передчасних пологів в акушерській практиці.

Добриво сірчанокислий магній

Однак найбільша кількість даного хімікату споживається в аграрному секторі, де він використовується в якості комплексного засобу підвищення врожайності.

Сульфат магнію для рослин є важливим джерелом магнію, який необхідний культурам для якісного розвитку зеленої маси, а також сірки, завдяки якій зернові накопичують більшу кількість клейковини, олійні збільшують відсоток олійної складової.


Потрібні ці поживні речовини і іншим сільськогосподарським культурам.

Зручна форма поставки (для аграрних потреб дане добриво може бути, як у вигляді порошку, так і у вигляді гранул), а також хороша розчинність в воді істотно підвищують засвоюваність поживних компонентів і спрощують процедуру внесення.

В агропромисловому комплексі практикується таке використання даного засобу, як передпосівна обробка земельних ділянок, різні види кореневого підживлення сульфатом магнію, на різних етапах вегетативного розвитку рослин, коли добриво вноситься у вигляді водного розчину.

А також ефективна позакореневе підживлення сульфатом магнію з розподілом по листовій масі.

Крім цього, даний агрохімікат може легко вводитися методами фертигації (внесення спільно з поливної водою).

Обмежень за кліматичними зонами і за типами оброблюваних грунтів щодо сірчанокислого магнію немає.

Однак при використанні його на піщаних грунтах і супісках з підвищеним вмістом кислотної складової необхідно попереднє розкислення земель, оскільки надлишки кислоти можуть послаблювати засвоюваність магниєвмістних компонентів, нівелюючи цінність від їх внесення.

В цілому ж, при обробці сільськогосподарських земель в залежності від типу вирощуваних культур рекомендовано дотримуватися наведених нижче норм щодо застосування даної речовини.

Використання сульфату магнію для томатів і огірків. Норми внесення

Для цієї культури практикується передпосівна обробка з розрахунку 100 кг речовини на 1 га.

Після цього в період вегетації, протягом одного місяця, двічі проводять прикореневе підживлення водним розчином з пропорціями 300 г на 100 л води і з витратою приблизно 1л розчину на 1 рослину.